confessions

beni zengin et

1. nesil Yazar - uzman yazar - Yazar -

  1. toplam entry 74
  2. takipçi 7
  3. puan 2136

halka arz olacak şirketler

beni zengin et
Halka arzı beklenen şirketler listesi

1000 Yatırımlar Holding A.Ş.
AKCEL Akçelik Demir Çelik San. ve Tic. A.Ş.
ALKLC Altınkılıç Gıda ve Süt San. Tic. A.Ş.
Alcas Metal Sanayi A.Ş.
Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş.
Artemis Halı A.Ş.
Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.
Büyük Hekimoğulları Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Cem Zeytin A.Ş.
Çates Elektrik Üretim A.Ş.
Durukan Şekerleme San. ve Tic. A.Ş.
Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş.
Efor Çay Sanayi Tic. A.Ş.
Gama Recycle Sürdürülebilir Teknolojiler A.Ş.
Gündoğdu Gıda Süt Ürünleri San. ve Dış Tic. A.Ş.
Kuzey Boru A.Ş.
Mega Teks Tekstil Ürünleri İmalat San. ve Tic. A.Ş.
Mogan Enerji Yatırım Holding A.Ş.
MRBAS Marbaş Menkul Değerler A.Ş.
Penti (Penca Tekstil Çorap San. ve Tic. A.Ş.)
SKYMD Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
SMRVA Sümer Varlık Yönetim A.Ş.
Sur Tatil Evleri Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.
Techmine Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (TMGSY)
Tab Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Tic. A.Ş.
Uslu Çsm Demir Çelik A.Ş.
Vera Konsept Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.
Zorlu Yenilenebilir Enerji A.Ş.

--

Bu içerikle ilgili yapılan aramalar:

2023-2024 halka arz şirketleri
2023-2024 Borsaya açılacak şirketler
Türkiye'de halka arz edilecek şirketler 2023-2024

dofer

beni zengin et
Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş.'nin ("Dofer"/"Şirket") toplam 17.000.000 TL/adet nominal değerdeki halka arzının 14.000.000 TL'si sermaye artırımı yöntemi, 3.000.000 TL'si de ortak satışı yöntemi ile Borsa Birincil Piyasa'da "Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Borsa'da Satış Yöntemi" ile beher pay için 17,11 TL'den10 - 11 Ekim 2023 (Salı - Çarşamba) tarihlerinde DOFER.HE (ikincil piyasada işlem kodu DOFER.E olacaktır) koduyla satışa sunulacaktır.


Halka arz büyüklüğünün 290,8 milyon TL olarak gerçekleşmesi beklenmekte olup, halka açıklık oranı %30,49 olarak öngörülmektedir.

Dağıtım işlemleri ; talep toplamanın bittiği gün olan 11.10.2023'de saat 18:15 sonrası gerçekleştirilecektir. Müşteriler hisselerini hesaplarında bu saatten sonra görebileceklerdir. Dağıtım gerçekleştikten sonra arta kalan nakit bakiyeler takip eden ilk iş günü kullanılabilecektir.
DOFER.HE'ye iletilecek emirlerde yalnızca [İptale Kadar Geçerli (İKG)] emir geçerlilik türü kullanılmalıdır.

İlk gün yeterli talebin gelmesi durumunda bile halka arz durdurulmayacak ve 2. gün de emir girişi devam edecektir. Dağıtım talep toplamanın 2. günü, birincil piyasa işlem süresinin bitişini takiben Borsa tarafından belirlenen zamanda, otomatik olarak yapılacaktır.

Dağıtımda zaman önceliği kuralı geçerli olacaktır. Buna göre; tüm emirler zaman önceliğine göre sıralanacak olup; satılacak miktar sistem tarafından, zaman olarak ilk girilen emirden başlanarak gelen her bir alış emrine bir adet pay verilmek suretiyle satılacak miktar tamamlanana kadar devam edecektir. İşlemler dağıtım tamamen bittikten sonra gerçekleşecektir. Dağıtımın yapıldığı her bir emir ne kadar karşılanmışsa, ona ilişkin sözleşme büyüklüğü de o kadar olacaktır.

Aynı ve/veya farklı aracı kurumlardan iletilen ancak aynı MKK Sicil Numarasına sahip olan yatırımcı emirlerinden, sadece zaman önceliği kuralına göre önceliğe sahip ilk emre dağıtım yapılacaktır.
Aynı MKK sicil numarasına sahip mükerrer girilen diğer emirler dağıtıma konu edilemeyecektir.

MKK sicil numarası bulunmayan emirler kabul edilmeyecektir.
Birden fazla MKK sicil numarasına bağlı bulunan aracı kurum hesaplarından (müşterek hesap) iletilen emirler dağıtıma konu edilmeyecektir.
Halka arz Borsa'da satış yöntemi ile yapılacağı için herhangi bir yatırımcı grubuna özel tahsisat bulunmamaktadır.

Şirket paylarının Ana Pazar'da işlem görmesi planlanmaktadır.
SPK kararı gereği dağıtımdan pay alan yatırımcılar ve Şirket'in mevcut ortakları, dağıtım listesinin kesinleşmesini takiben hesaplarına aktarılan payları, paylar hesaplarına geçtiği tarihten itibaren 90 gün boyunca Borsa dışında satamaz, başka yatırımcı hesaplarına virmanlayamaz veya Borsa'da özel emir ile ve/veya toptan satış işlemine konu edemezler.

DOFER halka arzı

Taahhütler:
Şirket, paylarının Borsa'da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca bedelli ve bedelsiz sermaye artırımı yapmayacağını taahhüt etmiştir.

Şirket'in mevcut ortakları, 1 yıl boyunca maliki oldukları payları fiyattan bağımsız Borsa'da satılmayacağını ve Borsa dışında yapılacak satışlarda satışa konu payların bu sınırlamaya tabi olacağı alıcılara bildirileceğini taahhüt etmişlerdir.

Fiyat istikrarı:
Gedik Yatırım tarafından 30 gün süreyle fiyat istikrarı işlemlerinin yapılması planlanmaktadır. Bu işlemler için kullanılacak fon toplam halka arz büyüklüğünün %20'si ile sınırlı olacaktır.

chp'nin illere göre delege sayıları

beni zengin et
CHP genel başkanını seçecek olan chp'nin illere göre delege sayılarıdır.
Buradaki çoğunluğu saylayan aday CHP'nin yeni genel başkanı olacaktır.

İstanbul: 196 delege (Özgür Özel)
Ankara: 72 delege
İzmir: 56 delege
Bursa: 40 delege
Gaziantep: 28 delege
Hatay: 22 delege
Samsun: 18 delege
Kocaeli: 26 delege
Mersin: 26 delege
Manisa: 20 delege
Antalya: 32 delege
Kayseri: 20 delege
Diyarbakır: 24 delege
Adana: 30 delege
Van: 16 delege
Denizli: 16 delege
Muğla: 14 delege
Sakarya: 14 delege
Tekirdağ: 14 delege
Eskişehir: 14 delege
İçel (Mersin): 26 delege
Sivas: 10 delege
Trabzon: 12 delege
Malatya: 12 delege
Mardin: 12 delege
Aydın: 16 delege
Kahramanmaraş: 16 delege
Konya: 30 delege
Şanlıurfa: 28 delege
İzmit (Kocaeli): 26 delege
Hatay: 22 delege
Tekirdağ: 14 delege
Samsun: 18 delege
Adapazarı (Sakarya): 14 delege
İskenderun (Hatay): 22 delege
Gaziantep: 28 delege
Karaman: 6 delege
Yozgat: 8 delege
Bilecik: 4 delege
Osmaniye: 8 delege
Çorum: 8 delege
Edirne: 8 delege
Aksaray: 8 delege
Amasya: 6 delege
Çanakkale: 8 delege
Bolu: 6 delege
Kırıkkale: 6 delege
Kırşehir: 4 delege
Kilis: 4 delege
Ağrı: 8 delege
Gümüşhane: 4 delege
Ardahan: 4 delege
Tunceli: 4 delege
Iğdır: 4 delege
Bayburt: 2 delege
Bartın: 4 delege
Artvin: 4 delege
Rize: 6 delege
Sinop: 4 delege

ihracım kesinleşti kılıçdaroğlu ve avaneleri kına yakabilir

beni zengin et
CHP'den ihraç edilen bolu belediye başkanı tanju özcan'ın açıklamalarıdır.

bolu belediye başkanı Tanju Özcan: "Sezgin Tanrıkulu gibi terör örgütlerini meşrulaştıran Atatürk düşmanlarını besleyip palazlandırdılar. Benim gibi samimi Atatürkçüleri kapının önüne koydular.
İhraç kararım kesinleşti. Kılıçdaroğlu ve avaneleri artık kına yakabilirler."

bascm

beni zengin et
BASCM – BAŞTAŞ BAŞKENT ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş. Ömer Öksüz tarafından 70.834 adet payın Borsa'da işlem görebilmesi için MKK'ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı

refik anadol'un las vegas'taki eseri

beni zengin et
Refik Anadol, bir Türk sanatçıdır ve eserleri genellikle dijital sanat ve medya sanatı alanlarında sergilenen Refik Anadol'un Las Vegas'taki fütüristik müzik ve eğlence kompleksi MSG Sphere'de yer alan yapay zeka teknolojisi ile yapılan dev küre eseridir.

Anadol, veri, yapay zeka ve bilgisayar teknolojilerini kullanarak çağdaş sanat eserleri üretir. Sanat eserleri genellikle büyük ölçekli enstalasyonlar, projeksiyonlar ve dijital medya içeriklerini içerir. Refik Anadol'un eserleri dünya genelinde birçok müzede ve sanat etkinliğinde sergilenmiştir ve modern teknolojinin sanatla nasıl birleştirilebileceği konusunda öncü bir sanatçı olarak kabul edilir.

Las Vegas'taki fütüristik müzik ve eğlence kompleksi MSG Sphere, dünyanın en büyük küre formundaki yapısı ve dış cephesinde dünyanın en büyük LED ekranı yer alıyor. Bu devasa küredeki sanat eserleri, Refik Anadol'un dijital sanatının önemli bir örneğini sunar.

tinder select

beni zengin et
Global flört uygulaması Tinder'in yeni bir ultra lüks abonelik sistemidir. "Tinder Select" abonelik paketi, yalnızca uygulamanın en kararlı kullanıcıları için tasarlanmış olup aylık 500 ABD dolarına mal olacak.

Tinder Select, şu ana kadar sadece Tinder kullanıcılarının %1'inden azına sunulmuş durumda ve VIP aboneliği için başvuruları kademeli olarak açmayı planlıyor. Ancak bu yeni hizmetin hangi pazarlarda geçerli olacağı veya küresel bir hedefe sahip olup olmadığı hala belirsiz.

Tinder Select'in özellikleri konusunda ise net bir bilgi bulunmamakla birlikte, VIP Arama sistemi olarak hizmet vereceği ve daha fazla kontrol veya özel eşleştirme seçenekleri sunabileceği tahmin edilmektedir. Ancak diğer özellikler hakkında henüz kesin bilgi bulunmamaktadır. Tinder, bu yeni hizmetiyle daha önce sunmadığı özellikleri içerecek gibi görünüyor, ancak ayrıntılar net değil.

Bu gelişme, Tinder'ın daha önce duyurduğu yaklaşık 500 dolarlık bir abonelik planının devamı niteliğinde. Tinder Select, özel bir kullanıcı kitlesi için tasarlanmış gibi görünmekte ve online flört deneyimini daha üst düzeye çıkarmayı amaçlıyor. Ancak bu yüksek maliyetli abonelik planının, Tinder kullanıcıları arasında ne kadar talep göreceği merak konusu.

wechat

beni zengin et
WeChat veya Çince adıyla "Weixin" (微信), Tencent tarafından geliştirilen ve işletilen bir Çin anlık iletişim, sosyal medya ve mobil ödeme uygulamasıdır. WeChat, Çin dışındaki kullanıcılara sunulan anlık iletişim ve sosyal medya hizmetidir ve bu hizmet, Tencent'in iştirakleri tarafından Singapur, Hong Kong ve Hollanda'da işletilmektedir.

2011 yılında ilk kez piyasaya sürülen WeChat, 2018 yılında dünyanın en büyük bağımsız mobil uygulaması haline gelerek aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya ulaşmıştır. Weixin, Çin'in "her şey için bir uygulama" olarak ve geniş işlev yelpazesi nedeniyle "süper uygulama" olarak tanımlanmıştır.

Weixin ve WeChat hesapları birbirleriyle uyumlu çalışır. Çin telefon numaraları kullanılarak kaydedilen hesaplar Weixin markası altında yönetilir ve verileri Çin anakarasında depolanır. Bu hesaplar Weixin'in hizmet şartlarına ve gizlilik politikasına tabidir ve bu politika "milli güvenliği tehlikeye atan, devlet sırlarını ifşa eden, devlet gücünü sarsan ve ulusal birliği zayıflatan" içerikleri yasaklar. Çin dışındaki numaralar ise WeChat altında kaydedilir ve WeChat kullanıcıları daha farklı, daha az sıkı şartlara ve daha katı gizlilik politikasına tabidir. Bu kullanıcıların verileri, Avrupa Birliği'ndeki kullanıcılar için Hollanda'da ve diğer kullanıcılar için Singapur'da depolanır.

Weixin'in Çin versiyonunda kullanıcı etkinlikleri, Çin yetkilileri tarafından istendiğinde izlenir ve Çin'deki kitle gözetim ağı bir parçası olarak Çin yetkilileriyle paylaşılır. Çin kayıtlı Weixin hesapları, politik olarak hassas konuları sansürler. Weixin ve WeChat kullanıcıları arasındaki her türlü etkileşim her iki hizmetin de hizmet şartlarına ve gizlilik politikalarına tabidir.

threads.net

beni zengin et
Meta gibi bir dünya teknoloji devinin, Elon musk aldı diye Twitter'a rakip olarak açtığı ve alelacele yapılan bir proje olduğunu düşündüğüm twitter çakması sosyal medya platformu.

threads.net nedir Allah'ınızı severseniz? .com'u yok muydu bunun?
Zaten ilk günkü heyecanın bir hafta sonra kaybolduğu ve insanların sadece link paylaşmak için girdiği bir yer haline gelmiş.

blue sky'a da üye oldum. O da beklentilerimi karşılamadı henüz. Bakalım daha neler göreceğiz.

dijital vergi dairesi

beni zengin et
Dijital Vergi Dairesi, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından geliştirilen bir vergi hizmeti platformudur. Bu platform, vergisel işlemlerin elektronik ortamda gerçekleştirilmesini sağlar. Vergi mükelleflerine, vergi beyannameleri, bildirimler, dilekçeler gibi belgeleri elektronik ortamda sunma ve bu belgelerin işlemlerinin elektronik olarak sonuçlandırılmasına olanak tanır. Dijital Vergi Dairesi, vergiye ilişkin işlemleri daha kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmeyi amaçlar.

Bu platform, vergi dairesine gitmeden vergisel yükümlülüklerin yerine getirilmesini mümkün kılar ve mükelleflerin vergi işlemlerini online olarak halletmelerine olanak sağlar. Ayrıca, yapay zeka teknolojileri gibi modern teknolojileri kullanarak işlemleri hızlandırır ve vergi dairesinin denetim kapasitesini artırır. Dijital Vergi Dairesi, vergisel işlemleri kolaylaştırarak kayıt dışı ekonomi ile mücadelede etkin bir araç olarak kullanılır.

Mükelleflere işlemlerini daha verimli bir şekilde tamamlama fırsatı sunan Dijital Vergi Dairesi, vergi ödemeleri ve beyannameler gibi süreçlerin dijitalleştirilmesi yoluyla vergi yönetimini modernize eder. Bu sayede, hem mükellefler hem de vergi idaresi için büyük bir kolaylık sağlar ve vergi işlemlerinin daha şeffaf ve verimli bir şekilde yürütülmesini hedefler.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol