adis elektrik

pixel avcisi
Adis Elektrik'in Yenice Depolamalı Rüzgar Enerji Santrali Projesi ile İlgili ÇED Halkın Görüşüne Açıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü web sitesinde yayınlanan ilana göre:

Edirne ili, Enez ilçesi sınırları içerisinde ADİS ELEKTRİK ENERJİSİ TEDARİK A.Ş. tarafından gerçekleştirilmesi planlanan YENİCE DEPOLAMALI RÜZGAR ENERJİ SANTRALİ (DRES) projesi (17 Türbin 100 MWm/ 100 MWe/ 100 MWh EDT) için Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.

Bu kapsamda, projeyi halka tanıtmak, görüş ve önerileri almak amacıyla ÇED Yönetmeliği'nin 9. maddesi gereği 27/09/2023 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir. ÇED Başvuru Dosyasını incelemek isteyenler, duyuru tarihinden itibaren Bakanlık Merkezi veya Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı'nın yeri ve saati ile ilgili detaylı bilgi almak için ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve Edirne Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile iletişime geçilebilir. Bu duyuru ilgililere ve kamuoyuna iletilmiştir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol