ebebk

bizim yolcu
Katılım endeksine uygun olması da ayrı bir faktör olmuş ve Türkiye nüfusunun %4,52'si #ebebk ortağı olmuş.

* Katılım endeksi, İslami finansın prensiplerine dayalı olarak oluşturulan bir finansal gösterge veya endekstir. İslami finans, İslam hukukunun (şeriat) belirlediği kurallar ve değerler doğrultusunda finansal işlemlerin gerçekleştirilmesini teşvik eder. Bu nedenle, Katılım endeksi, İslami finansın temel ilkelerine uygun olarak oluşturulan ve İslam'a uygun finansal ürünleri içeren bir endeks olarak tanımlanabilir.

dmrgd

yandas gazeteci
#DMRGD

📢 Talep Toplama Tarihleri
21-22 Eylül 2023

🔹𝟳𝟱.𝟬𝟬𝟬.𝟬𝟬𝟬 Lot
🔹Fiyat 𝟭𝟬,𝟮𝟰 𝗧𝗟
🔹Bireysele Eşit Dağıtım ( Halka Arz Kısmından )
🔹Payların %𝟱𝟰'ü Bireysel Yatırımıcıya Tahsis Edilmiştir.
🔹𝟰𝟬.𝟱𝟬𝟬.𝟬𝟬𝟬 lot 𝗕𝗶𝗿𝗲𝘆𝘀𝗲𝗹 yatırımcıya ayrıldı.

turgg

yafeda
Türker Proje Gayrimenkul ve Yatırım Geliştirme A.Ş., gayrimenkul ve yatırım projeleri geliştirir. Farklı sektörlerde yatırımlar yapar.

thyao

dolayli tumlec
Türk Hava Yolları, Pratt & Whitney jet motorlarının geri çağrılması gerektiği haberi sonrasında, yıl sonuna kadar 10'dan fazla uçağını yere indirebilir. Havayolu, Pratt & Whitney motorlarıyla donatılmış 58 Airbus A320 ve A321neo uçağına sahip. Geçen ay, bu uçaklardan dokuzu motorlarla ilgili sorunlar nedeniyle yere indirildi. Türk Hava Yolları'nın beklenen senaryoya göre 11-12 uçağını yere indirmesi planlanıyor, ancak belirsizlikler nedeniyle bu sayının artabileceği belirtiliyor.

Raytheon Technologies (RTX), bazı motor parçalarında kontamine metal şüphesi nedeniyle hızlandırılmış denetimler gerektiğini açıklamıştı. Bu durum, önümüzdeki üç yıl boyunca yılda ortalama 350 Airbus jetinin incelemeye alınmasını gerektirecek. Türk Hava Yolları, Ağustos ayında 428 uçaklık bir filoya sahipti ve bu nedenle yere indirilmesi beklenen uçakların sayısı göreceli olarak küçük görünse de, bu durumun yolcu kapasitesinde bir kayba neden olduğunu belirtiyor. Ancak havayolu, 2023 yılında kapasitenin yıllık %15 ila %20 oranında artmasını bekliyor.

cımsa

karga karakterli adam
Cımsa Çimsa Çimento, sermayesini yüzde 600 oranında bedelsiz artıracağını ve 811 milyon TL iç kaynakla 946 milyon TL'ye çıkardığını duyurdu. Bu artış ve esas sözleşme değişikliği 27 Eylül 2023'te kaydedildi ve hak kullanımı 29 Eylül 2023 olarak belirlendi.

egser

ekomonist
EGSER – Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından şirketin İhracatın Şampiyonları Seramik Kaplama Malzemeleri sıralamasında En Fazla İhracat Gerçekleştiren 3. Firma ödülü aldığı açıklandı.

angen

dolayli tumlec
ANGEN – anatolia tanı ve biyoteknoloji ürünleri araştırma geliştirme sanayi ve ticaret a.ş.'nin %100 bağlı ortaklığı RhineGene B.V'nin sermayesinin 1 milyon eurodan 2 milyon euroya yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol